Znajdź buty dla siebie w super cenie kliknij tutaj
Darmowa dostawa od 170,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cechy dobrych butów

2021-06-01

Buty to nieodłączny element naszego codziennego ubioru. Podejmując decyzję ich zakupu, powinniśmy pamiętać, że nasze stopy spędzają w nich praktycznie 10 godzin dziennie. To niesamowicie długi czas dlatego też nasze obuwie powinno być wygodne i dawać nam komfort ich noszenia. Jakimi zatem cechami charakteryzują się dobre buty?

Odpowiednia przyczepność

Nosząc obuwie damskie, zdarza nam się chodzić po przeróżnym podłożu. Często też niestety takim, które dla naszych stóp nie bywa zbyt przyjemne. Dlatego też dobry but powinien cechować się odpowiednią przyczepnością do każdego rodzaju podłoża. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy nie obciąża zbytnio naszej nogi ,ponieważ zbyt długie przebywanie w takim obuwiu, nie będzie dla nas niczym przyjemnym.

Gumowe nosy

Obuwie posiadające gumowe nosy nie jest bezpieczne. W szczególności powinny go unikać osoby starsze. Taki but zwiększa ryzyko potknięcia się. Łatwo jest nim zaczepić dajmy na to o dywan, co w konsekwencji może prowadzić do niebezpiecznego upadku. 

sandaly-sergio-leone-bezowe-4.jpg

Przepływ powietrza

Dobry but powinien pozwalać Twojej stopie oddychać. Dlatego tak ważne jest abyś przy jego zakupie zwrócił uwagę na jego rozmiar oraz materiał z jakiego został wykonany. Naturalna skóra idealnie dopasowuje się do każdej stopy a także pozwala na odpowiedni przepływ powietrza. Zbyt mały but może spowodować, że Twoje paznokcie będą uciskane co doprowadzi do pojawienia się haluksów lub deformacji.

Odpowiednie dopasowanie

Chcąc kupić idealnie pasującego buta, w którym nasza stopa będzie dobrze leżała i czuła się komfortowo, należy to zrobić pod koniec dnia. Dlaczego? To właśnie wtedy nasze stopy są zmęczone całym dniem. Przymierzając obuwie w takim stanie, masz pewność, że dokonasz zakupu odpowiednio dopasowanego produktu.

Wygoda od pierwszego założenia

Nie oszukuj się, że but się rozejdzie! Cechą dobrego buta jest jego wygoda, którą oferuje Ci od pierwszej chwili jego założenia. Bardzo często w wyborze obuwia, kierujemy się jego wyglądem. Kiedy dochodzimy do jego przymierzenia, okazuje się, że nie leży on na naszej stopie tak jakbyśmy tego chcieli. Wmawiamy sobie, że produkt na pewno po kilkukrotnym założeniu na pewno się rozejdzie. W konsekwencji później bardzo często cierpimy na nadmiar odcisków i przetarć związanych z jego noszeniem. Pamiętaj! Dobry but będzie wygodny od pierwszej chwili! Warto znać cechy dobrych butów ponieważ to one pozwalają nam dobrze i mądrze dokonywać zakupu. Dzięki tym informacjom, wydane przez Ciebie pieniądze zostaną bardzo dobrze zainwestowane, a Ty będziesz mógł przez bardzo długi czas cieszyć się posiadaniem dobrego obuwia.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021
pixel