Znajdź buty dla siebie w super cenie kliknij tutaj
Darmowa dostawa od 170,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać dobre buty?

2022-06-23

Często podjęcie decyzji co do zakupu nowych butów bywa łatwiejsze niż sam ich wybór. Krocząc za modą wybieramy niekiedy te modele, które tylko ładnie wyglądają, ale niekoniecznie nasza stopa czuje się w nich dobrze. Złe obuwie może doprowadzić do bardzo wielu konsekwencji jak np. haluksy, czy problemy z kręgosłupem. To właśnie z tego powodu należy się zastanowić, jak wybrać dobre buty? Takie, w których nasza stopa będzie czuła się komfortowo, a my będziemy mogli cieszyć się zakupem przez bardzo długi czas. Na szczęście istnieje kilka podstawowych zasad, których przestrzeganie pomoże nam w zakupie idealnego oraz wygodnego obuwia.

  1. Kupując obuwie musimy pamiętać o naszych palcach, które podczas noszenia naszego buta powinny móc poruszać się ze swobodą. Dlatego też tak istotnym elementem jest rozmiar naszego obuwia. Kupując za małego buta, doprowadzamy, że nasze paznokcie wrastają, a na stopach pojawiają się bolesne odciski.
  2. Każdy z nas chodzi po różnym podłożu, często takim, które może być dla naszej stopy niebezpieczne. But powinien nas ochraniać, amortyzować oraz dbać o to aby w zimne dni nie dopuszczać do wychłodzenia stopy. Z tego też powodu podczas zakupu zwróćmy szczególną uwagę na wyściółkę, która będzie potrafiła wchłaniać wilgoć.
  3. Panie kochają szpilki, chyba nie ma kobiety, która w swoim domu nie posiadałaby choć jednej pary. Podczas ich noszenia niestety przednia część naszej stopy jest dosyć mocno nadwyrężana, a to z kolei może doprowadzić do licznych deformacji i haluksów. Nie ma się jednak co przejmować bowiem jeżeli ograniczymy ich noszenie, naszym stopom nic się nie stanie. Jak jednak kupić wygodne szpilki? Tu nie liczy się tylko wygląd choćbyśmy bardzo tego chciały. Buty na obcasie mają być wygodne. Mając krótką stopę nie powinno wybierać się szpilek o wysokim obcasie bowiem nasza postawa i chód może być dosyć nienaturalny. Idealną alternatywą są buty na platformie jednakże nie każda z nas je lubi. Dokonując zakupu szpilek powinniśmy zwracać uwagę na ich wyprofilowanie oraz decydować się na buta wykonanego z prawdziwej skóry. Materiał ten daje nam gwarancję, że nawet wysoka temperatura nie spowoduje bolesnych odparzeń.
  4. Wentylacja to kolejny istotny punkt programu zakupu dobrego buta. Wprawdzie w okresie letnim, nasze obuwie może być odkryte, a stopa oddycha. Inaczej sprawa wygląda w czasie trwania jesieni bądź zimy. To właśnie wtedy powinniśmy zapewnić odpowiednią wentylację i zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany but.
  5. Materiał to kolejna sprawa bowiem eksperci zajmujący się na co dzień obuwiem, doradzają aby wybierać tylko te wykonane z naturalnej skóry. Skóra wchłania wilgoć, powoduje, że stopa się nie poci, oraz zapewnia efektywny przepływ powietrza.

Dokonując zakupu butów należy pamiętać o naszych stopach ponieważ to one spędzają prawie 10 godzin dziennie w naszym obuwiu. Sugerując się powyższymi wskazówkami możemy być pewni, że nasz zakup będzie nas satysfakcjonował.

Sprawdź buty damskie w naszym sklepie internetowym!

sandaly-lemar-brazowo-czarne

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel